Hieronder vindt u de jongste recensies. Selecteer een genre, vervolgens selecteer de recensie die u wenst u te bekijken en klik tenslotte op 'Lees recensie'.

Zoeken  Genre 

 TitelAuteurDatum
De lotdagen Paul Demets 07/01/2026
Passage Parijs. In het spoor van de schrijvers Dirk Leyman 07/01/2026
Wat we kunnen weten Ian McEwan 07/01/2026
De Westhoek en Frans-Vlaanderen. 365 verrassende plekken Jan Yperman 07/01/2026
Henri Bergson. Een biografie Emily Herring 07/01/2026
Consent. Een geschiedenis van dwang en vrije wil en alles daartussenin Chanelle Delameillieure en Jolien Gijbels (sam.) 07/01/2026
1676. Het laatste levensjaar van Michiel Adriaenszoon de Ruyter Graddy Boven 07/01/2026
Jakob Fugger De Rijke (1459 – 1525). Genie van de vroegmoderne tijd Marc Hermant en Bernard Van den Bogaert 07/01/2026
Flemings! Hoe Vlamingen eeuwenlang hun sporen achterlieten in Engeland Harry De Paepe 07/01/2026
De Galliërs. Een geschiedenis van Gallia Belgica en zijn inwoners Sien Demuynck 07/01/2026
De geschiedenis van Brussel in oude kaarten Bram Vannieuwenhuyze, Philippe De Maeyer e.a. 07/01/2026
Ontheemd in Nederland. Belgische vluchtelingen en hun Groote Oorlog Henk van der Linden (red.) 07/01/2026
De kaart van 1562 uitvergroot. Brugge door de ogen van Marcus Gerards Koen Goeminne 07/01/2026
De groene dood Katrien Schaubrouck 07/01/2026
Indië is een mooi land, maar men moet er niet als militair zitten. Dagboek en brieven maart 1949 – augustus 1950 Jan Steenbeek 07/01/2026
Thuiskomen in de wildernis. Wat ecospiritualiteit ons kan leren Jason M. Brown 07/01/2026
De hogedrukmaatschappij. Waarom ligt de lat zo hoog? Alain Mahjoub 07/01/2026
De afschaffing van de mens C.S. Lewis 07/01/2026
Niet in onze naam. Oproep tot christelijk verzet tegen populisme en antidemocratie Mark Van de Voorde 07/01/2026
De tastbare wereld van Johannes Vermeer. Huisraad als schildersmodel Alexandra van Dongen 07/01/2026
12345678910...Laatste

Win Win

Jan van der Cruysse
Win Win
Manteau, 2021, 416 blz., EUR 21,99
ISBN: 9789022338230

Als misdaadauteur Jan van der Cruysse één betrachting voor ogen heeft met zijn boeken, dan is het duidelijk deze:  zijn lezers een verhaal vertellen dat meer te bieden heeft dan het klassieke en/of doordeweekse politieonderzoek rond een moordzaak en de vaak erbij horende psychologische en emotionele complicaties. Van der Cruysse ziet het grootser. In ‘Win win’ wordt probleemloos heen en weer gereisd tussen Gent en Edinburgh, tussen Noorwegen en Nederland, tussen Turkije en Malta, tussen China en de VS, tussen Nigeria en Maleisië… Hoe gesjoemeld wordt met coronavaccins, hoe gewetenloos mensensmokkelaars omgaan met bootvluchtelingen die er alles voor over hebben de oversteek te maken naar Europa, hoe misdaadorganisaties ‘op bestelling’ werken als de nood het hoogst is….: alles heeft in ‘Win win’ met alles te maken. Jan van der Cruysse houdt daarbij de touwtjes stevig in handen: zijn vlotte verteltrant staat er borg voor dat de lezer niet voortijdig afhaakt en bovendien wordt de plot zo handig opgezet dat het die lezer pas aan het slot ook echt duidelijk wordt wie precies welke rol speelt of heeft gespeeld. Alles neemt een aanvang wanneer Laura Van Opstal, die in het Schotse Edinburgh  – aan de Gentse universiteit is ooit iets voorgevallen dat haar ertoe heeft gebracht Vlaanderen de rug toe te keren – haar studie computerwetenschappen afwerkt, een geheimzinnige briefkaart ontvangt én een vliegticket dat haar naar San Francisco moet brengen. Een van haar specialiteiten is het ontcijferen van cryptogrammen. De lijnen zijn meteen uitgezet voor een verhaal dat steeds weer verrassende wendingen neemt en waarbij niet gekeken wordt op een lijk  min of meer. Niets en niemand ontziende criminelen, die miljoenen hebben vergaard aan bitcoins die geparkeerd staan op voor de politie en anderen ontoegankelijke rekeningen, organiseren hun duistere zaakjes, verspreid over heel de wereld. Met veel bravoure en duidelijk goed gedocumenteerd als het de wereld van van cybercriminaliteit betreft, leidt Van der Cruysse zijn verhaal vol ‘win win’-situaties naar een ontknoping die hoe dan ook, tot op de slotbladzijde in het ongewisse blijft. Pas dan ook komt de rol die Laura speelt binnen het geheel, volledig tot zijn recht. ‘Win win’ weet de lezer alleszins ruim vierhonderd pagina’s lang mee te slepen in een reeks van zaken die zich in de duistere onderlagen van onze samenleving afspelen. Of op zijn minst gezegd: wel eens zouden kunnen afspelen.

[Jooris van Hulle - 20/01/2022]